OPIEKA NAD PACJENTAMI Z CUKRZYCĄ t2 W PRAKTYCE LEKARZA RODZINNEGO
ZAPROSZENIE
O PROJEKCIE
Cukrzyca typu 2 to najczęściej występujący typ cukrzycy. Jest ona uznana za chorobę metaboliczną i cywilizacyjną. Charakteryzuje się hiperglikemią, która przy niewłaściwej opiece wiąże się z uszkodzeniem, zaburzeniem funkcji i niewydolnością różnych narządów. Jeśli pacjent jest niewłaściwie leczony może dochodzić do poważnych powikłań, zagrażających nawet życiu. W ciągu ostatniego dziesięciolecia pojawiły się w Polsce nowe, skuteczne metody farmakoterapii tej choroby.
Z uwagi na znaczną częstość występowania w populacji, konieczność wczesnego rozpoznawania, możliwość skutecznego leczenia, cukrzyca t2 stanowi istotne zagadnienie w praktyce lekarza rodzinnego.
DLA KOGO
Spotkania adresowane są do lekarzy rodzinnych, lekarzy POZ, lekarzy w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej oraz lekarzy specjalistów zainteresowanych tematyką.
CEL PROJEKTU
Celem niniejszego programu edukacyjnego jest ułatwienie lekarzom, szczególnie kierownikom specjalizacji w medycynie rodzinnej oraz innym zaangażowanym w szkolenia rezydentów:
- Nabycie nowej wiedzy oraz jej uaktualnienie w zakresie prewencji, diagnostyki i leczenia pacjentów z cukrzycą t2
- Kształtowanie otwartej postawy na wdrażanie efektywnych leków w terapii cukrzycy t2 oraz jej powikłań
- Rozwijanie umiejętności współpracy ze specjalistami diabetologii w ramach opieki koordynowanej.
Aby otrzymać dostęp do nagranych materiałów należy "kliknąć" w przycisk rejestracja a następnie podać adres e-mail oraz Numer Prawa Wykonywania Zawodu a następnie się zalogować.